A Víz Világnapja

A Víz Világnapja intézményeinkben

 

Március 22. a Víz Világnapja, kiváló alkalom arra, hogy megálljunk egy pillanatra és elgondolkodjunk a víz fontosságáról. Csoportjainkban több hét a víz téma körére épül. Már óvodás korban is érzékelik, tudják a gyermekek, hogy VÍZ NÉLKÜL NINCS ÉLET! Beszélgetések, interaktív foglalkozások keretében feldolgoztuk a víz tulajdonságait, a víz körforgását, megismertettük az ember környezetre gyakorolt hatásait. A Víz Világnapját méltó ünnepléssel, közös és egyéni fogadalomtétellel koronáztuk meg. Egyedi, különleges és pozitív gondolatok hangzottak el: „Minden csepp számít!” „Óvom, védem, nem pazarlom!”, „Nem szemetelek!” „Vigyázok Rá!”

A téma lezárásaként a nagycsoportosok részére dr. Szalai Zoltán. habilitált egyetemi docens, geológus, környezettudós, gyermekcentrikus tevékenykedtető előadása, kísérletei különleges vizsgálódási eszközei (modern célmikroszkópok, speciális műszerek) kápráztatták el a gyermekeket. Látható volt az is, amit szabad szemmel soha nem tapasztalunk, hogy milyen gazdag a víz élővilága. Ezúton is köszönjük óvodásaink és nevelőink nevében Zoli bácsi hiteles, élményekben gazdag, ökocentrikus bemutatóját.